O nás

Naše rodinné vinařství sídlí v obci Němčičky (okr. Břeclav) ve Velkopavlovické vinařské podoblasti v nově vybudovaném sklepním hospodářství. První zmínka o obci pochází ze 14. století a dokumenty z této doby pojednávají jak jinak než o vinohradech.

Historie Němčiček a naší rodiny je pevně spjata s vinařstvím a vinohrady, které obklopují obec na 300 hektarech. Němčičky jsou zasazeny do členitého terénu devíti údolí jihovýchodních výběžků Ždánského lesa.

Od roku 1993 se na rozvoji vinařství v našem rodu podílíme i my Pavel a Radim Stávkovi s rodinami. V roce 1998 jsme začali budovat nové sklepní hospodářství, které je v současné době dokončeno. Sklep je situován ve spodní části obce. Je obklopen lesem, zahradami, obecním sadem a rybníkem s výhledem na viniční tratě Bočky, Veselý a Staré hory. Toto klidné místo v krásné přírodě přímo vybízí k vinařské turistice, která se zde od roku 1999 také provádí (řízené degustace, posezení u vína, semináře, školení, svatby, rodinné oslavy). Pokud chcete zažít rodinnou atmosféru u dobrého vína, jídla a dobré muziky, jste na správné adrese.

Historie

Naše vinařská firma je založena na tradici rodinného vinařství, která nás provází již od roku 1880.

Historie

Sklepní hospodářství

Při výstavbě sklepa jsme kladli důraz na to, aby toto vinařské dílo nenarušovalo ráz krajiny, ale naopak aby bylo součástí krajiny při zachování prostorových, hygienických a jiných zákonem daných požadavků.

Sklepní hospodářství

Naše vína

Vinařství Stávek Pavel & Radim se zabývá výrobou jakostních, přívlastkových, archivních a speciálních vín.

Naše vína

Vinařství na sociálních sítích