Turistika a folklór

Váš pobyt v našem regionu nemusí být jen jednodenní, je spousta možností jak strávit v Němčičkách a jeho okolí více krásných dní.

 

Němčičky žijí vinařstvím a tradicemi spjatými s tímto odvětvím (Košt mladých vín, Soutěžní Výstava vín, Krojové hody, Vinařský den, Burčáková zábava, Putování po Modrých horách). Kombinace kvalitního vína a místních tradic okouzlila mnoho turistů a my doufáme, že si ji zamilujete také.

Vinařské stezky a obecní vycházkový chodník

  • Moravská vinná stezka protíná obec Němčičky a vede kolem našeho Vinařství P&R.
  • Obecní vinařská stezka je napojena na Moravskou vinnou stezku a zavede Vás na čtyři vyhlídková místa s posezením a informačními panely v krásném prostředí viničních tratí Němčiček.
  • Cyklistická nebo pěší vinařská stezka Modré hory Vás zavede do těch nejlepších míst a zákoutí pěti obcí (Němčičky, Bořetice, Kobylí, Vrbice, Velké Pavlovice), které jsou sdruženy ve spolku MODRÉ HORY. Obě trasy vedou kolem našeho Vinařství P&R.
  • Obecní vycházkový chodník je naučná stezka s informačními panely a vyhlídkami na obec, viniční tratě a krásnou přírodu Němčiček. Začátek chodníku je 150 m od našeho Vinařství P&R.

více podrobností najdete na adrese: Moravské vinařské stezky

 

Zajímavosti v regionu Modré hory

 

Tipy na výlety v okolí

 

Kulturní program

  • V průběhu celého roku se v Němčičkách i jejich blízkém okolí koná nespočet folklorních a vinařských akcí, které lze přehledně najít zde: kalendář akcí Modrých hor

 

Další užitečné odkazy

Vinařství na sociálních sítích

Sledujte nás, ať Vám neunikne ani kapka!