O NÁS

Naše vinařská firma sídlí v obci Němčičky (okr. Břeclav) ve Velkopavlovické vinařské podoblasti v nově vybudovaném sklepním hospodářství. První zmínka o obci pochází ze 14. století a dokumenty z této doby pojednávají jak jinak než o vinohradech.
Historie Němčiček je pevně spjata s vinařstvím a vinohrady, které obklopují obec na 200 hektarech. Němčičky jsou zasazeny do členitého terénu jihovýchodních výběžků Ždánského lesa a jsou v oblasti tak zvaných Modrých hor na jejíž jižních svazích se pěstují ta nejlepší červená a bílá vína. Zdejší vinaři zůstali věrni tradičním odrůdam jako jsou Modrý Portugal, Frankovka, André, Svatovavřinecké, Rulandské Modré, Veltlínské zelené, Ryzlink Vlašský, Müller Thurgau, Rulandské bílé, Rulandské šedé, Neuburk, Tramín červený a Sauvignon. Tyto odrůdy okoštujete i u nás ve sklepě. Je to rarita jihomoravských sklípků abyste na jednom místě ochutnali tolik vzorků. Jsme na ni patřičně hrdí a rádi se oni s vámi podělíme.

Naše vinařská firma je založena na tradici rodinného vinařství, která nás provází jíž od roku 1880, kdy náš prapraděda Antonín Benda byl největším vinařem v obci a dlouholetým starostou. V roce 1924 vítá jako předseda starostenského sboru a předseda Rolnické záložny pana prezidenta T.G. Masaryka v Hustopečích. Další pokolení udržovala tuto tradici pěstování vinohradu, meruněk a výroby vína i za dob těžkých až do dnešních dnů. Od roku 1993 se na rozvoji vinařství v našem rodě podílíme i mi Pavel a Radim Stávkovi s rodinami. V roce 1998 jsme začali budovat nové sklepní hospodářství, které je v současné době dokončeno. Sklep je situován ve spodní části obce u mohutných kamenných zdí. Je oklopen lesem, zahradami, obecním sadem a rybníkem s výhledem na viniční tratě Bočky, Veselý a Staré hory. Toto klidné místo v krásné přírodě přímo vybízí k vinařské turistice, která se zde od roku 1999 také provádí (řízené degustace, posezení u vína, semináře, školení, rodinné oslavy). Pokud chcete zažít rodinnou atmosféru u dobrého vína, jídla a dobré muziky jste na správné adrese.